Pristatytas S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos detalusis planas

Naujiena įdėta: 2016-03-25

 
Kauniečiams šią savaitę pristatytas atnaujintas sklypo, kuriame stovi rekonstrukcijai ruošiamas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, detalusis planas, informuoja miesto savivaldybė. Jį ruošę specialistai daug dėmesio skyrė automobilių ir pėsčiųjų srautų sureguliavimui. Nuspręsta, jog greta stadiono esanti Sporto gatvė bus skirta tik pėstiesiems.
 
nuotrauka
Preliminariais skaičiavimais, S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija gali kainuoti apie 12-14 mln. eurų. Kauno m. sav. vizualizacijaSiekiant pritraukti tarptautinio lygio futbolo varžybas S. Dariaus ir S. Girėno stadione bus didinamas žiūrovų vietų skaičius. Šiuo metu pusžiedžio formos stadiono tribūnos talpina 9,5 tūkst. sporto aistruolių. Po rekonstrukcijos šis skaičius sieks iki 16 tūkst.

„Nors iš pradžių buvo galvojama apie 20 tūkst. vietų, specialistų argumentai įtikino. Jų teigimu, nekeičiant esamų tribūnų aukščio, o pristatant naujas ten, kur jų šiuo metu nėra, pasieksime iki 16 tūkst. vietų. Šis skaičius yra optimalus“, – tvirtino Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Planuojama, jog tribūnose sėdinčius žiūrovus nuo lietaus saugos stogas, o nauja aikštės danga, bėgimo takai, modernus apšvietimas ir kita stadiono infrastruktūra užtikrins, jog rekonstruotas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas atitiks visus šiuolaikinius reikalavimus.

Planuoja naujas stovėjimo aikšteles


Sprendžiant parkavimo klausimą, daug problemų išspręs greta stadiono iškilsiančio naujo lengvosios atletikos maniežo cokoliniame aukšte planuojama įrengti automobilių stovėjimo aikštelė. Dar didesnę aikštelę planuojama įrengti po kitoje stadiono pusėje esančiu lauko teniso aikštynu.

Didelės parkingo aikštelės numatytos prie planuojamo rekonstruoti Kauno zoologijos sodo bei Dainų slėnio. Iš viso keliose aplink esančiose aikštelėse bus įrengta 1300 stovėjimo vietų. Pagrindinis pėsčiųjų patekimas ir judėjimas į stadioną vyks per Sporto gatvę, taip pat – iš Dainų slėnio.

Reikės ryžtingų sprendimų

Svarstoma masinių renginių stadione, sporto halėje ar naujajame lengvosios atletikos manieže metu riboti eismą Perkūno alėjoje. Vienas iš siūlymų – į šią gatvę leisti įvažiuoti tik vietiniams gyventojams, specialius leidimus turintiems sporto varžybų lankytojams ir viešajam transportui.

Preliminariais skaičiavimais, S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija gali kainuoti apie 12-14 mln. eurų. Dalis šios sumos bus finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų. Tiksli darbų kaina paaiškės užbaigus techninį rekonstrukcijos projektą ir sulaukus rangovo konkurso rezultatų. Rekonstrukciją planuojama pradėti šį rudenį.
 
Statybunaujienos.lt

Naujiena Atnaujinta: 2019-05-09